0 items in the shopping cart
  • No products in the cart.

Tenxhere 3ne1

4,990 L 3,990 L

Kujt nuk I ka ndodhur kjo situate te pakten 1 here ne dite ne shtepi!

Ne njeren dore mbani kulluesen ne tjetren tenxheren… gjithmone e njejta situate!

Ushqim I derdhur ne lavaman, avuj ngado, duar qe digjen nga uji I nxehte!

Por ja ku vjen zgjidhja! Tenxherja me e mire ne bote!

Nje domosdoshmeri per cdo kuzhine!

 

Nje tenxhere me kulluese te inkorporuar. Kaq e thjeshte!

Ketu zjeni makaronat, uji shkarkohet por makaronat qendrojne te palevizshme

 

Thjesht ngrini koshin dhe jane gati per tu sherbyer!

Zjeni patatet, largoni ujin dhe shtypini ne te njejten tenxhere per te realizuar pure te shpejte

Mendoni pak per kohen qe keni kursyer!

Gatuani Midhje apo vongole!

Kur I shini qe po happen, thjesht terhiqni koshin dhe jane gati per tu sherbyer.

Shtojini pak gjalp dhe limon dhe shijojini per kenaqesi te plote

 

Kurre me pare skeni gatuar mac n chees me thjesht se kaq!

Tani provoni kete! Mbusheni tenxheren me pak uje dhe perdoreni per te gatuar ne avull perimet. Gatuani me avull Brokoli, Asparag, laker pse jo edhe misrin!

Kapaku I qelqit qe vjen ne paketim ju ndihmon te kontrolloni cdo faze te gatimit

Nje mrekulli per zjerjen e vezeve

Kjo tenxhere plot 3.6 liter mund te mbaje deri ne 18 veze te plota

Kur te jene gati, thjesht terhiqni koshin dhe vendoseni ne cast ne nje ene me uje te ftohte apo me akull keshtu qe pastrimi nga levorja do te jete fare I thjeshte!

Ne te njejten menyre mund te pergatisni brokoli duke siguruar keshtu ruajtjen e ngjyres jeshile dhe shijen qe zgjat

Mos I hidhini me kockat!

Gatuajini ne tenxheren me te mire ne bote dhe jeni gati per te pergatitur supen me te shijshme e plote me vlera ushqimore!

Eshte kaq e thjeshte ne perdorim! Do ta perdorni ne cdo vakt!

Nuk ngjit aspak dhe mund te lahet edhe ne lavastovilie!

E pershattshme per cdo lloj sobe!

Mendoni pak per kohen e kursyer! Per rregullin ne kuzhine! Per recetat e shijshme qe mund te pergatisni ketu!

Ndaj nese I dashuroni makaronat aldente, supat e shumellojshme, apo perimet ne avull, patatet e zjera, vezet e zjera, brokolin dhe mishin e kockave nxitoni te perfitoni Tenxheren me te mire ne bote! Kaq e thjeshte sa kushdo mund ta perdor.

Ne paketimin e plote do te gjeni: tenxheren 3,6 liter, kapakun e qelqit dhe kulluesen!

× Keni pyetje ? Na shkruani !