0 items in the shopping cart
  • No products in the cart.

Power Leg Knee

6,990 L

Kembe te fuqishme me fashen qe mbron gjurin !
Ky produkt ju mundeson ngritjen e gjunjeve, perthyerjen e tyre, lehtesisht dhe pa sforcim.
Ju ndihmon ne zvogelimin e presionit ne gjunjet tuaj.
Keto fasho ju mbrojne kembet duke ju lejuar keshtu ngritjen e peshave fare lehte.
Lehtesisht i vishni siper ose poshte veshjeve.
Pershtaten lehtesisht fale fashove Velcro, te cilat ju ndihmojne ne kontrollin e gjatesise se tyre sipas formes se kembes suaj.
Jane ideale per persona qe merren me pune te rende, per persona qe kryejne ecje te gjata ose ngrene pesha te renda, gjithashtu edhe per cikliste, te cilet ngjisin malet per arsye shendetesore ose sportive.
Jane ideale per t’u perdorur gjate ushtrimeve ne palester, golf, tenis, volejboll.
Keto fasho jane te posacme, gjithashtu, per personat qe vuajne nga artriti ose semundje te tjera kockash.
A jane keto fasho zgjidhja e duhur per t`I ardhur ne ndihme personave qe vuajne nga osteoarthritis?
Osteoartriti shkaktohet nga zvogelimi i mases kercore, e cila vesh kockat , ndaj si pasoje levizja shkakton dhimbje, enjtje.
Kur kockat nisin te ferkohen me njera-tjetren, me kalimin e kohes levizja behet teper e dhimbshme ose ka raste, edhe e pamundur.
Dhimbja mund te vazhdoje edhe ne momente qetesie te kembes.
Perdorimi per nje kohe te gjate te fashove, sjell stabilizimin e kercit, korrektimin e levizjes se gjunjeve dhe automatikisht lehtesimin e dhimbjes gjate ecjes. Gjithashtu, do t’ju ndihmoje ne parandalimin e degjenerimit te semundjes.
Struktura e fashove largon peshen nga pjesa e demtuar e gjurit duke lehtesuar keshtu levizjen e duke eleminuar dhimbjen.
Keto fasho bejne qe gjuri te ndjeje sikur pesha trupore eshte ulur deri ne 20 kg ne secilin krah.
Ato ndihmojne ne qendrueshmerine e gjurit dhe ju rikthejne levizjen personave, te cilet me pare ndjenin dhimbje gjate ecjes.Kjo mundesohet nga aftesia qe fashot kane per te perballuar peshen e trupit duke ulur keshtu persionin ne zonen e gjurit dhe duke e kaluar kete presion ne zonen me te shendetshme.

Ky inovacion sherben per:
– shtytjen e gjunjeve kur ju ngjisni shkallet
-per fermeret qe duhet te qendrojne gjate gjysem ulur
-kur ju duhet te mbani pesha te renda
-drejtoni automjetin per ore te tera pune
-per te vrapuar, ngjitjet alpine,biciklete dhe sporte te tjera.
1.POWER LEG KNEE-NGRITJE E PLOTFUQISHME!
2. Mund të lehtësojë rreth 40 kg nga pesha juaj
3. Ju bën të ndiheni të lehte, duke ju lejuar të ngrini secilin gju lehtësisht ndërsa ecni apo kryeni aktivitetet tuaja
4. Fuqishem risjell pranvere ne trupin tuaj. Eshte nje support I fuqishem per kofshet dhe pulpat duke ulur ne menyre efektive presionin ne gjunje.
5.Pelhure vete ajrosese, nuk rreshket dhe e rehatshme.Mbahet direkt ne kemben tuaj ose mbi pantallona.
1+1 Power Leg Knee Joint Support Pads : 6990 lek

Kerko Preferencat
Kerko Preferencat
× Keni pyetje ? Na shkruani !